Dzienny Dom Pobytu "Zakątek Seniora"

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

 

Miniony tydzień spędziliśmy jak zawsze aktywnie.
W Dzień Miłośników Zoo podziwialiśmy piękno dzikich zwierząt oraz poznawaliśmy najdziwniejsze i najrzadziej spotykane osobniki.
W Dzień Czekolady dowiedzieliśmy się jaką drogę musi pokonać ziarno kakaowca zanim w naszych rękach znajdzie się gotowa tabliczka. Upiekliśmy także rozpływające się w ustach ciasteczka z groszkami czekoladowymi - prawdziwa uczta dla podniebienia.

Na zajęciach z muzykoterapii graliśmy własne utwory z pomocą trójkątów, klawesów, bębenków i dzwonków oraz urządziliśmy koncert karaoke.

Jak zawsze ćwiczyliśmy naszą pamięć w indywidualnych i grupowych treningach pamięci i usprawnialiśmy pracę naszych rąk tworząc kolorowe kwiaty, które wzbogaciły dekoracje wiszące pod sufitem.

To był naprawdę wesoły tydzień, tym bardziej że pogoda dopisywała, dzięki czemu mogliśmy spędzić dużo czasu na spacerach. I oby było tak już coraz częściej!

 

Zapraszamy na fotorelację.

  


Dzienny Dom Pobytu „ZAKĄTEK SENIORA" w Serocku jest częścią samorządowej sieci wsparcia dla osób, u których wykryto chorobę Alzheimera lub inne zaburzenia otępienne we wczesnej fazie rozwoju choroby. Organem prowadzącym jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

DDP POZIOM

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.


< Wstecz