Dzienny Dom Pobytu "Zakątek Seniora"

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

 

Ostatnie 2 tygodnie rozpieszczały nas piękną pogodą, dlatego dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Zrobiliśmy porządki w naszym ogródku i posadziliśmy warzywa. Teraz czekamy aż urosną i będziemy mogli je zjadać podczas naszych śniadań.

W Dzień Florysty wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu kwiatów, z których później każdy uczestnik przygotował swój bukiet. Ależ u nas cudnie pachniało bzem... Podczas zajęć z cyklu "palcem po mapie" odwiedziliśmy odległy Meksyk. Wspólnie poznawaliśmy historię, kulturę i oczywiście kuchnię meksykańską. Przyrządziliśmy sałatkę oraz gorzką czekoladę z pieprzem cayenne, które zajadaliśmy słuchając tradycyjnych melodii Leo Rojasa.

Z okazji Dnia Ziemi rozmawialiśmy o tym co możemy zrobić dla naszej planety, by żyło nam się tu jak najlepiej. Podczas zajęć sensorycznych każdy uczestnik tworzył swoje wyobrażenie widoku naszej planety z kosmosu. Obchodziliśmy również Dzień Obcych Języków, po krótkim quizie wielojęzykowym, uczyliśmy się mówić "dzień dobry" w 20 obcych językach oraz dowiedzieliśmy się jak brzmi "kocham cię" w 50 językach! Jeśli chcecie, możemy Was nauczyć!

 

Zapraszamy do fotorelacji!

 

  


Dzienny Dom Pobytu „ZAKĄTEK SENIORA" w Serocku jest częścią samorządowej sieci wsparcia dla osób, u których wykryto chorobę Alzheimera lub inne zaburzenia otępienne we wczesnej fazie rozwoju choroby. Organem prowadzącym jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

DDP POZIOM

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.


< Wstecz