Dzienny Dom Pobytu "Zakątek Seniora"

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

 

Nasz tydzień rozpoczęliśmy zajęciami plastycznymi, w ramach których uczestnicy wykonali piękne wazoniki wiosenne, a po obiedzie miał miejsce trening relaksacyjny.

 

We wtorek Pani psycholog poprowadziła wykład, pogadankę oraz prezentację multimedialną na temat Osób Niepełnosprawnych.

 

Następnie seniorzy wybrali się do placówki sąsiadującej – Środowiskowego Domu Samopomocy w Serocku. Seniorzy odwiedzili sąsiadów, rozmawiali, uśmiechali się razem, podziwiali prace, wykonane w ramach zajęć terapeutycznych. Na koniec spotkania, zrobiliśmy wspólne zdjęcie z uczestnikami ŚDS. Takie spotkania mają szczególne znaczenie dla obu stron, ponieważ wzmacniają umiejętności interpersonalne i pomagają przełamywać bariery. Ważnym jest, by pielęgnować poczucie bycia potrzebnym, poczucie własnej wartości oraz bycia po prostu akceptowanym i szanowanym.

 

Środa była inna, niż zawsze! Odbył się DZIEŃ AFRYKAŃSKI! Ten dzień podzieliliśmy na kilka części! Rozpoczęliśmy od afrykańskiego tańca z elementami muzyki afrykańskiej. Taniec ten pozwala poczuć się wolnym, otwartym… Myślimy, że Seniorzy tak się właśnie poczuli. Następnie Seniorzy obejrzeli prezentację na temat Afryki, oraz film dokumentalny na temat życia we wiosce Beduinów.

 

W czwartek natomiast, w ramach aktywności społecznej uczestnicy wraz z pracownikami wybrali się do Izby Pamięci Tradycji Rybackich, która mieści się w Serocku. Pan przewodnik wspaniale opowiadał, dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawostek. Izba Pamięci i Tradycji Rybackich jest placówką, w której możemy poznać dzieje miasta i okolicy. Otwarta została w maju 2017 roku. W odnowionym budynku dawnej szkoły przygotowana została ekspozycja, opierająca się na multimedialnym i interaktywnym przekazie. Większość informacji prezentowana jest w dotykowych monitorach. Treści wzbogacone są zdjęciami – pochodzącymi z archiwów i muzeów z całego kraju. Polecamy odwiedzić to miejsce! Po powrocie odbyły się zajęcia z logopedą.

„Bo życie to nieustanna wędrówka, w której odkrywamy wciąż coś nowego…”
Dorota Gąsiorowska

Dzisiaj odbyła się kontynuacja naszego dnia afrykańskiego, miały miejsce zajęcia plastyczne, w ramach którego uczestnicy wykonali przepiękny plakat afrykański! Ale to nie koniec, odbyły się również zajęcia komputerowe, na których nasi Seniorzy cały czas doskonalą się w umiejętności obsługi komputera.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłego, spokojnego, majowego weekendu!

 


Dzienny Dom Pobytu „ZAKĄTEK SENIORA" w Serocku jest częścią samorządowej sieci wsparcia dla osób, u których wykryto chorobę Alzheimera lub inne zaburzenia otępienne we wczesnej fazie rozwoju choroby. Organem prowadzącym jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

mazowsze mcps

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.


< Wstecz