Dzienny Dom Pobytu "Zakątek Seniora"

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

 

W tym tygodniu miała miejsce, terapia plastyczna, która kształtuje i podtrzymuje umiejętności manualne. Terapeuta zajęciowy na każde zajęcia przygotowuje do wykonania nowe zadania, rozwijając tym samym ciekawość poznawczą uczestników.

Miał miejsce również trening pamięci i koncentracji uwagi, który jest bardzo ważny w naszym planie tygodniowym. Ćwiczymy pamięć, koncentrację uwagi i wzmacniamy spostrzegawczość. Uczestnicy potrafią wyodrębnić coraz więcej elementów z całości, dostrzegając coraz więcej różnic, co nas niezmiernie cieszy!

“Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.”

Leonardo da Vinci

Wczoraj po obiadku miało miejsce karaoke, które odbyło się w ramach terapii reminiscencyjnej. Uczestnicy przypominali sobie teksty piosenek z młodzieńczych lat.

Dzisiaj odbyły się zajęcia z logopedą. Pojawiło się coś nowego na zajęciach – ćwiczenia z wibratorem logopedycznym. Wibratory mogą pomóc nie tylko w poprawie mowy. Jest to także wspaniałe narzędzie dla tych osób, które chcą zadbać o higienę swojego języka. Jest on wykorzystywany do masażu języka, podniebienia i policzków. Urządzenie tego typu daje naprawdę doskonałe efekty. Wpływa na prawidłowe artykułowanie wymawianych głosek.
Po obiedzie odbyła się relaksacja.

Jutro piątek, odbędą się zaplanowane zajęcia, zgodnie z naszym grafikiem.

 Serdecznie pozdrawiamy i życzymy spokojnego dnia.

 


Dzienny Dom Pobytu „ZAKĄTEK SENIORA" w Serocku jest częścią samorządowej sieci wsparcia dla osób, u których wykryto chorobę Alzheimera lub inne zaburzenia otępienne we wczesnej fazie rozwoju choroby. Organem prowadzącym jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

mazowsze mcps

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.


< Wstecz