Dzienny Dom Pobytu "Zakątek Seniora"

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

 

Światowy Dzień Seniora w Dziennym Domu Pobytu „Zakątek Seniora”…

14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Seniora i w związku z tym było u nas uroczyście i bardzo sympatycznie!

Odwiedziły nas dzieci z Szkoły Podstawowej w Jadwisinie. Przepiękna inicjatywa ze strony wychowawców i dzieci oraz ich rodziców. Nasi goście zaplanowali wszystko od początku do końca. Obdarowali naszych seniorów prezentami. Własnoręcznie przygotowanym ciastem oraz laurkami z życzeniami. Ale to nie wszystko, dzieci przygotowały dla nas przepiękny występ. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły!

Takie spotkania są bardzo ważna dla osób z chorobami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera, ponieważ wzmacniają poczucie szacunku i akceptacji oraz bycia po prostu zauważonym! Było bardzo wzruszająco i emocjonalnie! Seniorzy rozmawiali i przytulali się z dziećmi! Widać było radość, szczere uśmiechy oraz wielkie zadowolenie.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Naszych gości poczęstowaliśmy przygotowanym na tą okazję tortem. To był cudowny dzień, pełen bardzo miłych wrażeń. Uczestnicy do tej pory wspominają spotkanie z dziećmi.

Bardzo dziękujemy wychowawcom i dzieciom oraz ich rodzicom za wspaniałe spotkanie! I do szybkiego zobaczenia!

Zapraszamy do fotorelacji!

 

  


Dzienny Dom Pobytu „ZAKĄTEK SENIORA" w Serocku jest częścią samorządowej sieci wsparcia dla osób, u których wykryto chorobę Alzheimera lub inne zaburzenia otępienne we wczesnej fazie rozwoju choroby. Organem prowadzącym jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

mazowsze mcps

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.


< Wstecz