Dzienny Dom Pobytu "Zakątek Seniora"

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

 

W tym tygodniu rozpoczęliśmy współpracę ze Żłobkiem „Wesoły Zakątek”, który jest jedną z wielu placówek mieszczących się w Integracyjnym Centrum Opieki Wychowania Terapii w Serocku. Seniorzy raz na dwa tygodnie będą czytać dzieciaczkom bajki i baśnie, w ramach bajkoterapii!

„Bawić się i śmiać z entuzjazmem i śpiewać radośnie, wiedzieć, że choćby jednej istocie żyje się lepiej, ponieważ ty żyjesz - to znaczy odnieść sukces”.
Ralph Waldo Emerson

Seniorzy podeszli do sprawy bardzo poważnie i z ogromnym zaangażowaniem. Pod czujnym okiem pracowników wykonali tzw.”pacynki”, które pomagały im w wizualizacji bajki! Dzieci były bardzo grzeczne a na ich twarzach malował się uśmiech, co było dla nas sygnałem, że im się podoba!


„Verum gaudium res severa est - prawdziwa radość jest rzeczą poważną…”
Seneka

 

Dlatego będziemy się spotykać systematycznie! Uczestnicy DDP mają możliwość współpracy z uczestnikami pozostałych placówek mieszczących się w naszym Integracyjnym Centrum, co ma ogromne znaczenie w oddziaływaniu terapeutycznym. Badania dowodzą, że wpływ kontaktu małego dziecka z osobą dotkniętą chorobą otępienną, ma ogromny wpływ na ich funkcjonowanie psychiczne. Osoby z chorobą otępienną zapominają teraźniejszość, ale wspaniale i pięknie powracają do wspomnień z dzieciństwa… a kontakt z małym dzieckiem wywołuje pozytywne emocje.

Przedstawiamy filmik z naszego spotkania!

 


 

 


Dzienny Dom Pobytu „ZAKĄTEK SENIORA" w Serocku jest częścią samorządowej sieci wsparcia dla osób, u których wykryto chorobę Alzheimera lub inne zaburzenia otępienne we wczesnej fazie rozwoju choroby. Organem prowadzącym jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.


< Wstecz