Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43, tel. kom. 509 673 133

Niedawno miało miejsce Święto Rodziny, które postanowiliśmy spędzić razem w naszym Centrum. Uczestnicy ŚDS w Serocku, uczniowie Specjalnej Szkoły Branżowej w Helenowie oraz uczestnicy Dziennego Domu Pobytu "Zakątek Seniora" mieli okazję spędzić wspólnie czas, ciesząc się z pięknej pogody i bogatego programu atrakcji.
Był to dzień pełen uśmiechów, śmiechu i wzruszeń. Rozpoczęliśmy od grilla, gdzie przyrządzone potrawy smakowały jeszcze lepiej dzięki radosnej atmosferze. Na naszych gości czekały również zawody sportowe, które przyniosły mnóstwo emocji i zdrowej rywalizacji. Tańce, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych oraz tatuaże dodawały kolorytu temu wspaniałemu wydarzeniu, a drobne prezenty, wykonane przez uczestników z ŚDS i DDP, stały się piękną pamiątką tego dnia dla naszych gości z Helenowa!


Takie spotkania mają ogromne znaczenie, zwłaszcza dla naszych seniorów, którzy borykają się z chorobami otępiennymi. Integracja z młodszymi pokoleniami dostarcza im nie tylko radości, ale również stymuluje ich umysły, przynosząc chwile wspomnień i dając poczucie przynależności do społeczności. Wspólne świętowanie i aktywności wpływają pozytywnie na ich samopoczucie, pomagając w walce z samotnością i izolacją.
Razem Tworzymy Rodzinę


W sercu Serocka, w naszym Integracyjnym Centrum Opieki, Wychowania i Terapii, mieści się wiele placówek, które wspólnie tworzą unikalną i zgraną społeczność. Każda z tych jednostek odgrywa istotną rolę w budowaniu więzi międzyludzkich i wspieraniu różnorodnych potrzeb naszych podopiecznych.


Dzięki temu, że wszystkie te placówki znajdują się w jednym miejscu, mamy wyjątkową możliwość tworzenia prawdziwej rodziny, gdzie każdy czuje się częścią wspólnoty. Nasza bliskość umożliwia integrację bez konieczności dalekich wyjazdów i skomplikowanych organizacji. Codzienne spotkania, wspólne zajęcia i spontaniczne rozmowy sprawiają, że tworzymy silne i trwałe więzi.
Podobnie jak podczas niedawnego Święta Rodziny, które odbyło się na terenie ŚDS, nasza codzienna integracja pozwala na wzajemne poznawanie się, dzielenie radościami i smutkami, a także na wspólne działania, które wzbogacają nasze życie. Święto Rodziny pokazało, jak wiele możemy zyskać, gdy różne pokolenia i grupy społeczne spotykają się, by wspólnie spędzać czas.


Nasze Integracyjne Centrum to miejsce, gdzie codziennie możemy doświadczyć podobnych chwil. Nie musimy daleko wychodzić na zewnątrz, aby czerpać z bogactwa relacji międzyludzkich. Dzięki bliskości i wspólnym inicjatywom możemy na co dzień budować społeczność opartą na zrozumieniu, akceptacji i serdeczności.
Takie środowisko ma szczególne znaczenie dla naszych seniorów z otępieniem. Codzienny kontakt z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi daje im poczucie przynależności, wzbogaca ich życie emocjonalne i intelektualne, a także pomaga w walce z samotnością i izolacją. Integracja międzypokoleniowa stymuluje ich umysły, przynosząc chwile radości i wspomnień.
Dziękujemy wszystkim, którzy są częścią naszej wspólnoty. Razem tworzymy miejsce, gdzie każdy jest ważny i każdy może czuć się jak w rodzinie. Czekamy na kolejne wspólne inicjatywy, które będą umacniać nasze więzi i przynosić radość wszystkim uczestnikom.


Jednym z najważniejszych momentów było wspólne zdjęcie, które uwieczniło tę wyjątkową chwilę międzypokoleniowej integracji. Wspólne spędzanie czasu zbliżyło do siebie uczestników różnych pokoleń, pokazując, że radość i serdeczność nie mają wieku.

  

 


 

 < Wstecz