Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43, tel. kom. 509 673 133

W dniach 7-19 września 2014 roku w Integracyjnym Centrum Opieki, Wychowania, Terapii KKWR w Serocku odbywały się warsztaty taneczne organizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki ARTBALE w ramach projektu dr Bożeny W. Jakubczak - "W KRĘGU TAŃCA".

Głównym celem projektu jest pomoc osobom niepełnosprawnym w ich pełniejszej integracji społecznej, wzmocnienie ich cech samodzielności oraz nauczenie uczestników i ich opiekunów możliwości zastosowania nowych metod pracy. Projekt współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych skierowany był do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia.

W warsztatach wzięli udział uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek w Legionowie, Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. J. Twardowskiego, Zespołu Szkół Specjalnych Nr 14 w Gorzowie Wielkopolskim oraz podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Gnieźnie.

Uczestnicy warsztatów przez cztery dni pod okiem profesjonalnych instruktorów ćwiczyli tańce w kręgu, taniec z rekwizytem, taniec Afro oraz Modern latin z elementami tańca nowoczesnego. Piątego dnia dzieci i młodzież uczestniczące w warsztatach zaprezentowały efekty swojej pracy. Pokaz tańców odbył się w sali Przedszkola Integtacyjnego - Uniwersytet Malucha. Widzowie, wśród których były również osoby profesjonalnie związane z tańcem, byli zauroczeni pokazem, co wielokrotnie wyrażali gromkimi brawami dla artystów. Największe wrażenie na ogladających zrobił pokaz modern latin z elementami tańca nowoczesnego.

Mamy nadzieję, że zajęcia były dobrą zabawą i przyczyniły się do lepszej integracji społecznej uczestników tego projektu.

 

Zobacz filmową relację >

 


{gallerymargin=3}sds/2014/20140919{/gallery}


< Wstecz