Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Tydzień rozpoczęliśmy standardowo od „społeczności”, Uczestnicy podzielili się swoimi przeżyciami z minionego weekendu. Następnie omówiliśmy plan uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Po obiedzie przyszedł czas na gry integracyjno – adaptacyjne.

We wtorek odwiedził nas gość specjalny – wolontariuszka Christina, pół Czeszka, pół Greczynka. Pokazała nam jak przygotować greckie danie „Briam”, czyli zapiekane warzywa w sosie pomidorowym, podawane z chlebem, serem feta i sosem tzatziki. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem pomagali Christinie w krojeniu składników i przyrządzaniu sosu. Język obcy dla Uczestników był wielką atrakcją, Christina mówiła w języku angielskim, choć zdarzało się, również w języku polskim. Po obiedzie Uczestnicy degustowali greckie danie. Ale to nie koniec... Christina przygotowała prezentację w której przenisła nas do Czech. Pokazała nam miejsca, obiekty i widoki, z miejsc bliskich jej sercu.. Było to dla nas ciekawe doświadczenie i miłe przeżycie, wywołało mnóstwo pozytywnych emocji. Uczestnicy zadawali pytania, na które Christina z chęcią odpowiadała.

Christina, jeszcze raz dziękujemy za Twoje dobre serce. Thank You very much Christina, again! It was a pleasure to meet with You.

Środę i czwartek poświęciliśmy na wielkie przygotowania do naszej uroczystości obchodów 100 lecia Niepodległości Polski, oraz 100 urodzin Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

 < WSTECZ