Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

W piątek zorganizowaliśmy Integracyjne Spotkanie z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski oraz 100 urodzin Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Michał Kobrzyński - członek Zarządu Powiatu w Legionowie, Pani Anna Orłowska - kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Serocku, Pani Anna Pios - prezes Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu, Pani Sylwia Jędra - koordynator Wolontariatu Europejskiego oraz Pan Grzegorz Sempach - koordynator projektów z Helenowa.

Serdecznie dziękujemy, że w tak uroczystym dniu postanowili Państwo być razem z Nami.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przemówienia Pani dyrektor Marzeny Litwinek oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną przybliżającą temat Odzyskania Niepodległości oraz cel i misję, jaką kieruje się Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Po uroczystym wstępie odbyły się warsztaty: kulinarne, sportowe i plastyczno-manualne. Na warsztatach kulinarnych uczestnicy i terapeuci przygotowywali pyszne kanapeczki, jajka z majonezem oraz różnego typu przekąski. Na warsztatach sportowych (na naszym boisku) fizjoterapeuta poprowadził ćwiczenia sportowe dostosowane poziomem trudności do możliwości każdego z uczestników. Musimy nadmienić fakt, iż byli z nami obecni wolontariusze z Tajwanu, Hiszpanii, Francji i Niemiec, którzy pomagali nam w organizacji imprezy. Na warsztatach plastycznych odbyła się terapia zajęciowa „ORIGAMI”, którą prowadził Trevas – wolontariusz z Tajwanu, posiadający niesamowity talent w wykonywaniu „różności” z papieru za pomocą metody origami. Uczestnicy byli zachwyceni i z wielkim zaangażowaniem próbowali uczyć się od Trevasa. Na zakończenie prowadzący na wykonanych motylkach origami pisał po chińsku imiona uczestników. Trzeba przyznać, że było to inspirujące przeżycie dla uczestników zajęć. W warsztatach kulinarnych uczestniczyły Sabela i Marine, które pomagały uczestnikom w przygotowywaniu przekąsek a w sportowych wykazała się Ann, która jest miłośniczką sportu i z wielką przyjemnością pomagała w prowadzeniu zajęć.

To nie koniec atrakcji…Odbyło się ognisko – grill. Uczestnicy mogli skonsumować pyszną kiełbaskę, kaszankę i pieczonego ziemniaka! Była gorąca herbatka i kawka na rozgrzanie oraz pyszne sałatki. Cas nam umilała muzyka na żywo, która niosła nasze nogi do tańca. Bawiliśmy się przy ognisku i zrobiliśmy nawet integracyjnego wężyka.

Następnie przyszedł czas na dyskotekę na pięknie udekorowanej przez terapeutów sali. Terapeuci przygotowali dla Uczestników sporą dawkę atrakcji. Na sam początek odbył się Quiz. Wszyscy uczestnicy spotkania losowali numerki, po czym zostały odczytywane pytania. Podopieczni odpowiedzieli na wszystkie prawidłowo i otrzymali nagrody! Miała miejsce również zabawy integracyjne „Taniec z Balonem” oraz „Zabawa z krzesłami”. Uczestnicy bawili się świetnie a na ich twarzach gościł szczery uśmiech. Ale to nie koniec…. Podczas dyskoteki nasi wolontariusze zatroszczyli się o to, by zapewnić atrakcje dla uczestników spotkania integracyjnego. Przygotowali angielską piosenkę, podczas śpiewania której należało wskazywać wymieniane w tekście części ciała. Tempo było coraz szybsze… ale Uczestnicy dali radę! Wolontariusze w ramach integracji zatańczyli z uczestnikami słynną Makarenę. W trakcie imprezy serwowane były przekąski, które uczestnicy wykonali w ramach warsztatów kulinarnych. Impreza trwała do bladego świtu! Rano czekało na wszystkich pyszne śniadanko.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkowy kubek.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie! Serdeczne podziękowania dla Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku. Praca z Wami to sama przyjemność! Tomek, dziękujemy za organizację zajęć sportowych, dziękujemy Wolontariuszom za pomoc oraz Panom muzykom, dzięki którym mieliśmy do czego tańczyć. Dziękujemy również wszystkim Gościom, którzy byli obecni z nami w tym dniu.

 < WSTECZ