Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Poniedziałek był w tym tygodniu dniem wolnym, w związku z tym wymiana wrażeń po weekendzie, czyli „społeczność” odbyła się we wtorek. Podzieliliśmy się swoimi przeżyciami i zaplanowaliśmy nasz tydzień.

Wtorek i środa przeznaczone były na zajęcia w pracowniach. W pracowni kulinarnej Uczestnicy dokonali drobnych zakupów i wykonali pyszne sałatki warzywne. W pracowni stolarskiej trwa renowacja starych mebli, które będą zdobić nasze mury. W pracowni komputerowej Uczestnicy zapoznawali się z programami komputerowymi. W pracowni umiejętności społecznych Uczestnicy oglądali film dokumentalny nt. Zespołu Williamsa. W trakcie ćwiczeń pojawiła się tematyka emocji i komfortu psychicznego.

W czwartek przyszedł czas na filmoterapię. Oglądaliśmy film pt. „Mój przyjaciel Hachiko”. Profesor Parker Wilson poszukuje domu dla bezdomnego psa. Wkrótce między nim a zwierzęciem rodzi się niezwykła więź… Przepiękny film, warty obejrzenia. Uczestnicy byli zachwyceni.

Dzisiaj nasi Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa brała udział w treningu gospodarczym. Uczestnicy wzięli się za porządki, pragniemy aby było u nas czyściutko i pachnąco. Druga grupa pojechała na dyskotekę do Środowiskowego Domu Samopomocy w Makowie Mazowieckim. Placówka ta obchodzi swoje 12 – lecie istnienia. Rocznicę uczczono pysznym tortem. Wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie i wspaniałe miejsce! Dziękujemy za zaproszenie, gościnę i życzymy wszystkiego dobrego!

 < WSTECZ