Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Pierwszy dzień tygodnia przywitaliśmy treningiem kulinarnym. Następnie miała miejsce „Społeczność”. Uczestnicy opowiadają o minionym weekendzie, uzewnętrzniają się w ten sposób ze swoimi uczuciami i emocjami. Po obiedzie uczestnicy grali w grę „Uno”.

Następny dzień minął nam bardzo szybko, ponieważ przeznaczyliśmy go na sprawy organizacyjne związane z planowanym na środę przybyciem do nas gości - wolontariuszy z całego świata, którzy pracują dla „Timberland Group”. Światowa marka, której pracownicy postanowili przyjechać w ramach integracji do Polski. Było nam niezmiernie miło gościć tak wspaniałych ludzi, otwartych, optymistycznie nastawionych do życia i stale uśmiechniętych.

Środę spędziliśmy na zajęciach z wolontariuszami. Zorganizowaliśmy zajęcia plastyczne, gdzie dominowała atmosfera nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Grające w tle świąteczne melodie motywowały uczestników zajęć do pracy, podczas której wykonywali drzewka choinkowe z szyszek, wstążek, żołędzi i orzechów. Następna grupa brała udział w zajęciach kulinarnych, na których uczestnicy przyrządzali sałatkę jarzynową. W kolejnej pracowni uczestnicy z wolontariuszami tworzyli prace plastyczne, wykorzystując do tego plastelinę. Kolejna grupa brała udział w zajęciach ogrodniczych, podczas których wykonywali prace porządkowe w naszym ogrodzie. W pracowni stolarskiej, każdy uczestnik miał możliwość zaangażowania się w prace przy renowacji naszych starych mebli.

W ramach międzypokoleniowej integracji nasi uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Serocku z wolontariuszami z całego świata wzięli udział w grze terenowej. Podzieliliśmy się na grupy. Zadanie polegało na znalezieniu i dostarczeniu w wyznaczone miejsce określonych przedmiotów. Każdy uczestnik gry otrzymał instrukcję zadania. Na zakończenie każda grupa w ramach podziękowania za wspólnie spędzony czas otrzymała dyplom, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i nasi goście odjechali.

Wspaniale, że są ludzie, którzy sami z dobrego serca i wielkich, szczerych chęci mają ochotę zrobić coś dobrego dla innych. Aż nasuwa się cytat ze słów Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”…

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za odwiedziny, to była wielka przyjemność Was poznać!

Czwartek należał do terapii zajęciowej i treningu gospodarczego. W ramach zajęć część uczestników kończyło świąteczne stroiki a pozostałe osoby kontynuowały trening gospodarczy. Warto pamiętać, że funkcjonowanie naszej placówki polega na tym, że w ramach treningu gospodarczego uczestnicy uczą się, bądź doskonalą swoje umiejętności w zakresie dbałości o czystość i porządek.

Dzisiaj natomiast w pracowni plastycznej udało się wykonać przepiękną tablicę andrzejkową bo przecież już tuż tuż zabawa andrzejkowa. My również mamy w planach zabawę! To już niebawem! Nasz tydzień dobiega końca, a my pracujemy nad treningiem umiejętności spędzania czasu wolnego. Życzymy miłego, spokojnego weekendu!

 < WSTECZ