Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Standardowo w poniedziałek odbyła się „społeczność”. Pozwala ona nam przełamywać bariery, które utrudniają otwieranie się przed drugim człowiekiem. To bardzo potrzebna umiejętność. Dlatego „społeczność” jest tak ważna i nigdy o niej nie zapominamy! Tego dnia odbyły się również próby do naszego występu.

We wtorek, w ramach zajęć terapeutycznych miały miejsce kolejne próby do występu, które pozwalają nam wyćwiczyć każdy element. Ważnym aspektem jest również fakt, że próby te są świetną zabawą i pozytywnie wpływają na atmosferę, jaka panuje wśród uczestników. Próby to duża dawka pozytywnych emocji, które widać na uśmiechniętych twarzach.

Środa była bardzo pracowita. W ramach treningu budżetowego dokonaliśmy drobnych zakupów. Następnie w pracowni kulinarnej uczestnicy wykonali ciasteczka mikołajkowe. Tego dnia uczestnicy wraz z terapeutami ubrali choinkę…

W czwartek były M I K O Ł A J K I! Było magicznie i wyjątkowo! Pojawił się u nas Święty Mikołaj i śnieżynki. Przybył do Nas z daleka z workiem pełnym prezentów! Nie da się opisać jaką radość wywołała obecność Mikołaja! Takie momenty dają wielką satysfakcję.

W worku z prezentami znalazły się między innymi upominki ufundowane przez fundację „eBiznes Club” z Serocka, której z całego serca dziękujemy! Jesteśmy bardzo wdzięczni!

Dzisiaj w ramach treningu gospodarczego, jak na piątek przystało sprzątaliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy. Potem spędzaliśmy czas wolny przy wspólnych rozmowach! Było nas malutko, ponieważ z okazji minionego dnia osób niepełnosprawnych i mikołajek część uczestników pojechało na wycieczkę do Nałęczowa (na cały weekend)! Uczestnicy mają zaplanowanych mnóstwo atrakcji, między innymi: wycieczkę do Kazimierza Dolnego, oraz wypoczynek na basenach! Będziemy czekać na relacje…

Życzymy miłego weekendu

 < WSTECZ