Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

W poniedziałek zgodnie z planem tygodniowym odbyła się „Społeczność”. Każdy Uczestnik ma swoje „5 minut”, dzieli się swoimi przeżyciami i przeżytymi doświadczeniami. Staramy się aby wszystkie sprawy były rozwiązywane na bieżąco. Tego dnia w ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego, Uczestnicy aktywnie spędzali czas przy grach logicznych wspomagających rozwój intelektualny.

Wtorek był dniem bardzo szczególnym dla Uczestników, ponieważ do zespołu wspierająco – aktywizującego Środowiskowego Domu Samopomocy dołączyła Alicja, która będzie prowadziła zajęcia relaksacyjne. Uczestnicy już nie mogą się doczekać kolejnej wizyty Alicji. Czekamy!

W środę wirtualnie przenieśliśmy się do Grecji. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą nam ten kraj! Dowiedzieli się różnych ciekawostek. Grecja jest 2,4 razy mniejsza od Polski; posiada jedną z największych flot morskich na świecie; język grecki zaczął być używany ponad 3 000 lat temu; mieszkańcy tego kraju jedzą najwięcej na świecie sera feta. Po prezentacji i pogadance przeszliśmy do kulinarnego konkursu na najlepszą grecką sałatkę. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, po czym z wielkim zaangażowaniem przystąpili do działania. Jury nagrodziło trzy najlepsze dania.

Kolejnego dnia również nie było czasu na nudę. Postanowiliśmy uczcić nadchodzący Dzień Kubusia Puchatka. W każdym z nas drzemie dziecko… Z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się, że jego historia jest oparta na faktach. Czy wiecie, że teraz Kubuś miałby 93 lata ?!. Po prezentacji w ramach filmoterapii oglądaliśmy film, który jakiś czas temu pojawił się na kinowych ekranach pt. „Krzyś, gdzie jesteś”?. Wspaniały film dla małych i dużych, poruszający ważne tematy, jakimi są: miłość, rodzina i przyjaźń... Po obiedzie w ramach zajęć Uczestnicy kolorowali Kubusia Puchatka.

Dzisiaj piątek, piąteczek. Zgodnie z Naszym planem, przyszedł czas na trening umiejętności praktycznych. Uczestnicy jak co tydzień, starają się, by w naszym domu było czysto i pachnąco. Rozebraliśmy choinkę, zdjęliśmy wszystkie dekoracje świąteczne i zabezpieczyliśmy je na następny rok. W ramach treningu spędzania czasu wolnego, Uczestnicy grają w gry planszowe My już czujemy zbliżający się weekend, będziemy odpoczywać w domach i zbierać siły na nowe wyzwania!

Serdecznie pozdrawiamy!

 < WSTECZ