Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Standardowo tydzień rozpoczęliśmy od „Społeczności”, w trakcie której Uczestnicy zapoznali się z nowym pracownikiem - Mileną, która dołączyła do naszego zespołu wspierająco – aktywizującego. Tego dnia była u nas Alicja, która prowadziła zajęcia relaksacyjne. Uczestnicy jak zawsze byli bardzo zadowoleni.

Nasz Uczestnik - Arek obchodził imieniny w weekend, postanowił podzielić się swoją radością z nami w poniedziałkowy poranek. Zaśpiewaliśmy głośne 100 lat, złożyliśmy życzenia, a solenizant poczęstował nas słodkościami! Wszystkiego najlepszego Aruś!

We wtorek odbyły się zajęcia w pracowniach, zgodnie z naszym tygodniowym planem, a po obiedzie miały miejsce gry stolikowe w ramach treningu spędzania czasu wolnego. Graliśmy w integracyjną grę „5 Sekund”. Bardzo fajna gra na każdy wiek.

Środa również była dniem spędzonym w pracowniach. Mamy pracownię stolarską, umiejętności społecznych, informatyczno – multimedialną, ogrodniczą, plastyczną oraz kulinarną. Każde stanowisko pracy jest dostosowane do możliwości uczestników, gdzie mogą rozwijać umiejętności praktyczne, niezbędne w funkcjonowaniu dnia codziennego oraz poszerzać horyzonty zainteresowań. Po obiedzie w pracowni kulinarnej, Uczestnicy przygotowywali desery biszkoptowe w galaretce z owocami.

W czwartek w ramach filmoterapii, Uczestnicy oglądali film z sławnym aktorem - Johnny English, który rozśmieszył ich do łez. Czasami odrobina śmiechu jest potrzebna, by ulotnić z siebie negatywne emocje i na chwile przenieść się w świat beztroski. Śmiech, to zdrowie! Po obiedzie Uczestnicy konsumowali pyszny deser, o którym mowa była powyżej. Tego dnia z kuchni ulatniały się aromatyczne zapachy pieczonych ciast. Uczestnicy piekli ciasta na specjalną okazję, a w zasadzie dla specjalnego gościa prosto z Tajwanu…

Dzisiaj nie mieliśmy czasu na trening gospodarczy (co się odwlecze, to nie uciecze, solidnie wykonamy go w poniedziałek) ponieważ odbyły się zajęcia „Origami”, które poprowadził Esteven Trevas Chuang. Trevas przyjechał do Nas z Pułtuska, gdzie obecnie przebywa w ramach Międzynarodowego Wolontariatu. Pokazał nam jak wykonywać różne cuda z papieru. Wyświetlił również film dotyczący jego opinii na temat Polski, polskich tradycji, polskich szkół i jak ogólnie czuje się podczas pobytu w Polsce. Jak się okazało jedzenie pierogów z śmietaną jest dla niego nie lada wyzwaniem. Zajęcia zakończyliśmy podziękowaniem Trevasowi i poczęstowaniem pysznym ciastem, które w ramach zajęć przygotowaliśmy dzień wcześniej.

Dziękujemy raz jeszcze za przybycie. To było fanastyczne spotkanie! Thank You very much for classes! It was a great meeting! We wish You all the best! Do zobaczenia! See you soon! We hope!

 < WSTECZ