Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Tydzień rozpoczęliśmy, jak nasza tradycja nakazuje "społecznością". Uczestnicy uwielbiają wymieniać się chwilami, wspomnieniami, doświadczeniami… Wszelkie sprawy dnia codziennego rozwiązujemy na bieżąco. Po kręgu społecznościowym, zabraliśmy się za sprzątanie, które nas w zeszłym tygodniu ominęło.

We wtorek, zgodnie z naszym planem tygodniowym, miały miejsce zajęcia w pracowniach. W pracowni stolarskiej uczestnicy zajmowali się renowacją starych mebli, udało się już wyszlifować jedną szafkę i pomalować białą farbą. W pracowni kulinarnej uczestnicy z terapeutą przygotowywali przepyszne gofry z bitą śmietaną i owocami. Pracownia umiejętności społecznych zajmowała się tematyką szacunku, tego jacy jesteśmy dla siebie, jacy powinniśmy być, co jest dla nas ważne i co lubimy robić. W pracowni informatyczno – multimedialnej uczestnicy zapoznani zostali z regulaminem użytkowania pracowni informatycznej oraz zostali przydzieleni do stanowisk.

Środa również była przeznaczona na terapie w pracowniach, zgodnie z planem wspierająco – aktywizującym naszej działalności. W kuchni pojawiły się placuszki z jabłkami. W pracowni umiejętności społecznej pojawiła się tematyka przyjaźni - jaką ma wartości, czy mamy prawdziwego przyjaciela i jakie posiada cechy. W pracowni informatycznej uczestnicy zapoznani zostali z podstawowymi informacjami na temat komputera.

W czwartek Alicja zadbała o stan psychiczny i fizyczny naszych uczestników prowadząc zajęcia relaksacyjne! Uczestnicy mają do dyspozycji sprzęt, który wpływa na: rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni, obniżenie ciśnienia krwi, wprowadzenie w stan głębokiego relaksu, udrażnianie węzłów chłonnych, podniesienie poziomu odporności organizmu oraz regulację metabolizmu. Tego dnia miała miejsce również filmoterapia, tym razem postawiliśmy na nowoczesnego „Dziadka do Orzechów i Cztery Królestwa”. Historia młodej dziewczyny, która zostaje przeniesiona do magicznego świata żołnierzy z piernika i armii myszy. Przepiękna i kolorowa sceneria w starym stylu, która rozwinęła naszą wyobraźnię. Przenieśliśmy się do czasów renesansowych. Polecamy!

Dzisiaj w ramach treningu umiejętności praktycznych, uczestnicy zabrali się za sprzątanie. Wybrali się również na zakupy spożywcze w ramach treningu budżetowo – ekonomicznego.Treningi, które mają miejsce w naszej placówce mają na celu podtrzymywanie oraz naukę umiejętności funkcjonowania dnia codziennego. Każdy trening ukierunkowany jest na kształtowanie i rozwijanie czynności samoobsługowych, manualnych, praktycznych oraz umiejętności społecznych. W ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego, graliśmy w gry edukacyjne.

Kończymy nasz tydzień, zbieramy siły na kolejny! Miłego weekendu!

 < WSTECZ