Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

W zeszłym tygodniu byliśmy w Teatrze „Imka” w Warszawie, na spektaklu pt.: „Ludzie Inteligentni” ze wspaniałą obsadą, m.in.: Magda Boczarska, Magda Strużyńska, Rafał Królikowski, Bartłomiej Topa, Szymon Bobrowski oraz Iza Kuna. Takie gwiazdy widzieliśmy. Wspaniała sztuka, rozbawili nas do łez. Przywieźliśmy ze sobą mnóstwo dobrej energii i uśmiechu! Polecamy! Naprawdę warto!

Ten tydzień, rozpoczęliśmy treningiem kulinarnym, a następnie odbyła się „Społeczność”. Omówiliśmy kwestie organizacyjne i przeszliśmy do relacji z minionego weekendu. Każdy Uczestnik dzielił się swoimi przeżyciami. Następnie korzystając z pięknej i słonecznej pogody Uczestnicy wybrali się na spacer na naszą miejską plażę nad Zalewem Zegrzyńskim. Po obiedzie w ramach deseru Uczestnicy konsumowali pyszny, śmietankowy budyń.

We wtorek miały miejsce zajęcia w pracowniach tematycznych.

Środa była taneczna i mega integracyjna. Dostaliśmy zaproszenie od Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku i wzięliśmy udział w BALU KARNAWAŁOWYM. Było to piękne, integracyjne spotkanie z Uczestników z różnych Środowiskowych Domów Samopomocy. Była fajna muzyka serwowana przez dj-a, były tańce i pyszny poczęstunek. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie. U nas w domu również nie było czasu na nudę. Terapeuta poprowadził zajęcia plastyczne, na których uczestnicy tworzyli pracę z kolorowych kartek. W związku z nadchodzącym tłustym czwartkiem piekli pączki!

W czwartek, Alicja zatroszczyła się o to, aby uczestnicy zrelaksowali się i odprężyli. Tego dnia dzieliliśmy się na grupy, aktywnie spędzając czas. Poszczególne grupy brały udział w relaksacji, zajęciach sportowych na boisku mieszczącym się na terenie naszej placówki oraz filmoterapii i zajęciach kulinarnych, na których pieczono pączki. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy poczęstowali pączusiami dzieciaczki ze Żłobka „Wesoły Zakątek”, który znajduje się w Integracyjnym Centrum.

Dzisiaj dzień treningu umiejętności praktycznych, w ramach którego podopieczni postarali się, by zapanował ład i harmonia. Dzisiaj dodatkową atrakcją dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy była obecność wolontariuszki Elizy, która poprowadziła zajęcia plastyczne. Efekty pracy pokażemy w relacji zdjęciowej. Miło Nam jest, że Ktoś z dobrego, szczerego serca w ramach wolontariatu ma ochotę spędzić czas w naszym domu!

Życzymy spokojnego czasu, spędzonego w gronie najbliższych.

 < WSTECZ