Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Zgodnie z naszym planem ramowym tydzień rozpoczęliśmy treningiem kulinarnym. Następnie miała miejsce „Społeczność” i trening aktywizacji ruchowej. Alicją prowadziła zajęcia relaksacyjne. Na zewnątrz robi się coraz cieplej, staramy się korzystać z ich promieni słońca i przebywać na świeżym powietrzu. Uczestnicy podzielili się na dwie grupy, pierwsza była na spacerze a druga korzystała z boiska sportowego, mieszczącego się na terenie Integracyjnego Centrum. Ruch to zdrowie, poprawia nasze samopoczucie, pobudza wydzielanie hormonów szczęścia i pozytywnie wpływa na krążenie.

Wtorek postanowiliśmy przeznaczyć na ostatnie tańce przed postem. Odbył się zatem bal karnawałowy. Uczestnicy świetnie się bawili.

Środa popielcowa, więc udaliśmy się do Kościoła Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Serocku. Podopieczni uczestniczyli we mszy świętej. To już Nasza tradycja! Pozostali natomiast przywoływali wiosnę, zdobiąc kolorami kolorowanki przedstawiające Pannę Wiosnę! Po obiedzie w ramach zajęć kulinarnych, terapeuta wraz z Uczestnikami wykonali pyszne zapiekanki, oczywiście bezmięsne.

Czwartek poświęcony został filmoterapii oraz przygotowaniom do Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn!

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn (w związku z tym, że przypada on na dzień jutrzejszy). Żeby było sprawiedliwie połączyliśmy te dwie uroczystości w jedną! Jak na dżentelmenów przystało mężczyźni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Serocku, stanęli na wysokości zadania, wyrecytowali piękne wiersze oraz wręczyli kobietom kwiatki z lizaczkami. Kobiety również się postarały, wyrecytowały piękny wiersz i wręczyły mężczyznom piękne laurki z czekoladką! Po części uroczystej i oficjalnej, Uczestnicy zasiedli do stołu na skromny poczęstunek. Trening umiejętności praktycznych przełożyliśmy na później, by uczestnicy mogli troszkę poświętować ważny dzień… Dzisiaj solenizantką była nasza Beatka, która dostała piękny wazonik z kwiatkiem, z okazji jej podwójnego święta (Dzień Kobiet i Imieniny). Dzisiaj miały miejsce, po raz kolejny zajęcia plastyczno – manualne z Panią Elizą, która tworzyła różnorakie cuda. Prezent Beatki również był wykonywany ręcznie przez uczestników na zajęciach plastycznych.

Życzymy miłego weekendu!

 < WSTECZ