Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Poniedziałek rozpoczęliśmy treningiem kulinarnym, następnie odbyła się „Społeczność”. Omówiliśmy wszystkie bieżące sprawy i spędziliśmy miło czas. Aktywowaliśmy Naszą Tablicę Motywacyjną. Uczestnicy zostali zapoznani z jej zasadami - uśmiechnięta buźka odzwierciedla pozytywne zachowanie, smutna, natomiast – negatywne. Na koniec tygodnia terapeuta podsumuje zachowanie każdego uczestnika a najlepsi w nagrodę dostaną symboliczne nagrody Następnie uczestnicy podzielili się na grupy, pierwsza udała się na górną salę, gdzie mamy do dyspozycji Xboxa a druga wybrała się na spacer.

Wtorek i środę przeznaczyliśmy na terapie. Terapeuci z uczestnikami, rozeszli się do pracowni tematycznych. W pracowni kulinarnej uczestnicy piekli pyszne i zdrowe ciasteczka FIT, z płatków owsianych, orzechów, rodzynek, moreli suszonych i masła orzechowego. W pracowni plastycznej w związku z nadchodzącym dniem pandy uczestnicy wykonywali prace z jej wizerunkiem, wykorzystując płatki kosmetyczne, patyczki od lodów i różnego typu dodatki. W pracowni stolarskiej uczestnicy tworzyli ramki, które będą zdobiły nasze prace plastyczne na konkurs organizowany w ramach VIII Dni Osób Niepełnosprawnych w Legionowie. Bierzemy w nim udział, TRZYMAJCIE KCIUKI!. W pracowni komputerowej: uczestnicy ćwiczyli koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, spostrzegawczość, orientację w kierunkach, rozwijali wyobraźnię i myślenie abstrakcyjne wykorzystując oprogramowaniu komunikacji alternatywnej - Eye Feel, dodatkowo oglądali dokumentalne filmy o pandach.

W czwartek odbyły się zajęcia relaksacyjne, które prowadziła Alicja. W ramach filmoterapii uczestnicy oglądali film pt.: „Walk. Ride. Rodeo”- „Chodzenie. Jazda. Rodeo”. Marzenia Amberley Snyder o stypendium naukowym i karierze w świecie profesjonalnego rodeo pryskają jak bańka mydlana na skutek tragicznego wypadku. Mimo utraty władzy w nogach dziewczyna nie zamierza jednak rezygnować ze swoich aspiracji i stawia sobie za cel ponowny udział w zawodach. Wspaniały film, godny polecenia, mówiący o tym, że nigdy nie można tracić nadziei i trzeba walczyć do samego końca! Przybijamy piątkę! Tego dnia uczestnicy poprawiali również swoją kondycję , ćwicząc na siłowni.

Dzisiaj piątek, dzień treningu umiejętności praktycznych. Uczestnicy po treningu kulinarnym, zabrali się za sprzątanie Środowiskowego Domu Samopomocy. Po obiedzie podsumowaliśmy nasze zachowania z całego tygodnia i nagrodziliśmy osoby, które na to zasłużyły!

Życzymy miłego i spokojnego weekendu!

 < WSTECZ