Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

W poniedziałek przeprowadziliśmy kręg społecznościowy, omówiliśmy najważniejsze sprawy organizacyjne i wybraliśmy się do Kościoła Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Serocku na rekolekcje wielkanocne. Możemy się pochwalić, że jeden z naszych uczestników jest ministrantem i pięknie reprezentował na Mszy Nasz Środowiskowy Dom Samopomocy. Tego dnia do naszego zespołu wspierająco – aktywizującego dołączył Artur, który po obiedzie poprowadził muzykoterapię. Grał na gitarze a uczestnicy śpiewali znane im piosenki! Muzykoterapia będzie odgrywać ważną rolę w Naszym Domu!

W tym tygodniu w pracowni kulinarnej uczestnicy przygotowali pyszne gofry z bitą śmietaną i owocami lub konfiturami oraz pyszne i zdrowe muffinki, których głównym składnikiem była marchewka. Dlaczego gofry i muffinki? Ponieważ w tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Gofrów i Muffinek. Słodkości zostały skosztowane, po obiedzie. Odbyły się również zajęcia stymulacyjne, których głównym bohaterem była ciecz nienewtonowska. To płyn, który w spoczynku, bez działającej na niego żadnej siły zachowuje się jak zwykła ciecz, ale gdy tylko dostarczymy mu jakąś energię, np. poprzez nacisk, zachowuje się jak ciało stałe. Uczestnicy dotykali, badając palcami konsystencję. Zajęcia te miały w pełni charakter terapeutyczno – rehabilitacyjny! Była to nowość dla uczestników. Na początku byli troszkę zdziwieni dotykając płynu, z czasem zaczęło im się to bardzo podobać. Bardzo fajny sposób na zajęcia!

To nie koniec. W tym tygodniu codziennie po treningu kulinarnym odbywał się trening aktywizacji ruchowej. Uczestnicy w miarę własnych możliwości dbali o kondycję fizyczną, ćwicząc na siłowni. Przebierali się w dresy i wygodne obuwie i korzystali z różnych stanowisk. Odbyły się również zajęcia na naszym boisku. Uczestnicy grali w piłkę nożną i koszykówkę!

W czwartek w ramach filmoterapii oglądaliśmy zdjęcia z wycieczki do Wizny. Odbyły się również zajęcia relaksacyjne z Alicją.

Dzisiaj uczestnicy podzielili się na dwie grupy. Pierwsza zajęła się porządkiem w Naszym Domu, starała się, by zapanowały wiosenny porządek. Druga natomiast zajmowała się porządkami na zewnątrz! W ramach ergoterapii uczestnicy z terapeutą zadbali o ład wokół naszego obiektu. W dalszym ciągu funkcjonuje nasza Tablica Motywacyjna, która mobilizuje naszych uczestników do stosownego i prawidłowego zachowywania się!

Życzymy udanego weekendu!

 < WSTECZ