Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Tydzień rozpoczęliśmy treningiem kulinarnym i ćwiczeniami ogólnorozwojowymi na siłowni. Następnie odbyła się społeczność, po której zabraliśmy się za przygotowania do Spotkania Wielkanocnego. W pracowni kulinarnej uczestnicy przygotowywali tradycyjne posiłki wielkanocne.

Wtorek był dniem uroczystym. Spotkanie Wielkanocne rozpoczęła Pani Dyrektor piękną Baśnią Wielkanocną z pięknym przesłaniem, oddającym charakter nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Po złożeniu życzeń dla wszystkich pracowników, uczestników i rodziców, odczytana została Ewangelia Zmartwychwstania Pańskiego oraz zaśpiewana przez terapeutów piosenka „Alleluja”. Po oficjalnej części spotkania wszyscy przystąpili do degustowania świątecznych potraw.

W tym tygodniu postanowiliśmy skorzystać z promieni słonecznych i przeprowadziliśmy trening aktywizacji ruchowej na świeżym powietrzu. Miała miejsce również gra w piłkę. Kolejny dzień rozpoczął się od ćwiczeń na siłowni, następnie uczestnicy wzięli udział w grze integracyjnej „szukanie zajączka”. Podopieczni mieli porozmieszczane karteczki z numerkami, w pobliżu których ukryte były zajączki. Uczestnicy musieli polegać na swojej intuicji. Udało się odszukać wszystkie karteczki, co zaowocowało nagrodą w postaci słodkości. Bardzo fajny pomysł na zabawę integracyjną, która daje możliwość kształtowania umiejętności funkcjonowania w grupie i porozumiewania się między sobą. Po obiedzie uczestnicy wzięli udział w muzykoterapii.

Dzisiaj Wielki Piątek, czekamy na nadchodzące Święta Wielkanocne i widzimy się po Śmigusie Dyngusie.< WSTECZ