Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

W tym tygodniu Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Serocku intensywnie przygotowywali się do przedstawienia, które odbędzie się 27 maja. Trzymajcie za nas kciuki, to już niedługo. Oczywiście zdamy relacje z tego wydarzenia.

Oczywiście był też czas na zajęcia w pracowniach. Nasz tydzień rozpoczyna „krąg społecznościowy” a każdy dzień rozpoczynamy treningiem kulinarnym. Trening aktywizacji ruchowej również jest zapisany na stałe w naszym grafiku. Uczestnicy lubią korzystać z siłowni, na której poprawiają swoją kondycję fizyczną, ale również psychiczną, bo przecież ruch powoduje wydzielanie endorfin - hormonów szczęścia! Zajęcia w pracowniach odbywały się zgodnie z harmonogramem. Jedni pracowali manualnie nad plastycznymi dziełami, które będą wykorzystane na przedstawieniu, inni pracowali, by pięknie odświeżyć nasze ściany. 

W czwartek odbyły się zajęcia z Alicjaą która jak już wcześniej wspominaliśmy, przyjeżdża do nas, by zadbać o harmonię i spokój naszego ciała. Zajęcia relaksacyjne wyciszają i uspokajają, co pozytywnie wpływa na nasze funkcjonowanie i poprawia samopoczucie.

W tym tygodniu nasza Uczestniczka Zosia obchodziła imieniny. Z tej okazji solenizantka poczęstowała koleżanki i kolegów pysznym ciastem! Były prezenty, głośne 100 lat i życzenia! Zosiu, jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Dużo zdrówka!

Dzisiaj był bardzo sportowy dzień. Wzięliśmy udział w VIII Paraolimpiadzie Dzieci i Młodzieży w Legionowie. To już nasza wieloletnia tradycja. Trzeba przyznać, że było rewelacyjnie. Świetna atmosfera zmagań dała nam potężny zastrzyk pozytywnej energii. Wydarzenie dostarczyło naszym Uczestnikom mnóstwo pozytywnych wrażeń. Dobrze, że są takie imprezy dla osób niepełnosprawnych. Musimy się pochwalić, że w wielu konkurencjach zajmowaliśmy miejsca na podium. Uczestnicy otrzymali piękne medale, a laureaci, którzy zajęli miejsca na podium, otrzymali nagrody! Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi!

Życzymy wszystkiego udanego weekendu i więcej słońca, a mniej deszczu!< WSTECZ