Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

W sobotę nasi Uczestnicy po raz kolejny wzięli udział w plenerze malarskim - „Chodź pomaluj mój świat”, organizowanym przez Miasto Legionowo. Za każdym razem jest to wspaniałe przeżycie. Na plenerze panuje niesamowita atmosfera. Uczestnicy mieli za zadanie, stworzyć prace, które będą oddawać charakter Miasta Legionowo. Poszło im naprawdę dobrze. Po konkursie wszyscy Uczestnicy otrzymali mnóstwo upominków, gadżetów i łakoci. Czekamy za na kolejny plener! Super inicjatywa!

Wróćmy do tygodnia... Zacznijmy standardowo od poniedziałku, który rozpoczęliśmy kręgiem społecznościowym. Cały tydzień z grupą teatralną pracowaliśmy nad przedstawieniem z okazji Dnia Matki, które odbędzie się w poniedziałek, 27 Maja. Ambitnie i z wielkim zaangażowaniem uczestnicy ćwiczyli swoje role. Wkładali w to całe swoje serce!

We wtorek, po raz kolejny w tym roku Uczestnicy wraz z terapeutami wybrali się na basen, do Hotelu Warszawianka w Jachrance. Nasi podopieczni uwielbiają te zajęcia!

Następny dzień przeznaczony był na próby generalne oraz na terapie zajęciowe. Uczestnicy grali w gry planszowe, które zarówno edukują, jak i integrują. Nie zabrakło czasu na odświeżenie naszego ogródka. Terapeuta wraz z uczestnikami przygotowali ogródek do zasiania warzywek! Ale to nie koniec zmian w ramach ergoterapii prowadzonej w naszej placówce. Terapeuci z podopiecznymi zadbali również o kwiatki na wjeździe do naszego Integracyjnego Centrum.

Dzisiaj po treningu kulinarnym, odbył się trening umiejętności praktycznych. Uczestnicy w ramach kształtowania swoich umiejętności, zadbali o porządek w naszym domu. Po zajęciach przyszedł czas na gry planszowe oraz na ćwiczenia rozwijające koncentrację uwagi, spostrzegawczość i myślenie przyczynowo – skutkowe. Z kuchni już czuć zapach pysznych ciast, które powolutku powstają na naszą poniedziałkową uroczystość!

Nasz tydzień dobiegł końca. Trzymajcie kciuki za nasze przedstawienie, żeby wszystko poszło zgodnie z planem!< WSTECZ