Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Nasz tydzień rozpoczęliśmy treningiem społecznościowym i ergoterapią, zrobiliśmy porządki w naszych starych rzeczach. To nie koniec miały miejsce zajęciaorganizowane w ramach porozumienia z Publiczną Biblioteką w Serocku pt.: „Cała Polska czyta razem”. Pan Zdzisław - pracownik Biblioteki, przygotował Śluby Panieńskie Aleksandra Fredry, do czytania z podziałem na role. Nasi Uczestnicy z chęcią wzięli udział w zajęciach. Było bardzo sympatycznie. Dziękujemy. Czekamy na kolejne zajęcia.

Po zajęciach w Bibliotece wybraliśmy się na lody. Skorzystaliśmy również z mgiełki wodnej, która została zamontowana przy Urzędzie Miejskim w Serocku.

Po obiedzie miał miejsce trening Jacobsona. Uczestnicy brali udział w relaksacji. Był również czas na ulubioną gry planszowe.

W tym tygodniu nasi uczestnicy brali udział w XX Międzypowiatowym Mityngu Lekkoatletycznym dla osób niepełnosprawnych w Pułtusku. Zajęliśmy nawet miejsca na podium, otrzymaliśmy medale oraz piękny puchar. W tygodniu odbył się również trening aktywizacji ruchowej na krytej pływalni w Jachrance.

W czwartek w ramach filmoterapii uczestnicy oglądali film pt.: „Rock My Heart”. Jana przez wrodzoną wadę serca pogrąża się w każdej szalonej przygodzie. Wkrótce poznaje konia pełnej krwi angielskiej Rock My Heart. Bardzo fajny film, godny polecenia! Tego dnia odbyły się też zajęcia relaksacyjne z Alicją, na które uczestnicy zawsze czekają z niecirplieością.

Dzisiaj natomiast odbył się trening umiejętności praktycznych oraz ergoterapia. Uczestnicy już po obiadku, niedługo jadą do domku. Kolejny, wspólnie spędzony tydzień za nami.

 < WSTECZ