Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Poniedziałek rozpoczęliśmy od treningu kulinarnego, uczestnicy spożyli śniadanko. Następnie odbyła się „Społeczność”, ustaliliśmy wszystkie kwestie organizacyjne i rozmawialiśmy o tym, jak minął weekend. Tego dnia uczestnicy wraz z terapeutami, w ramach ergoterapii szlifowali skrzynki ogrodowe po warzywach i owocach, malowali je na biało, by pięknie zdobiły naszą zieleń. Niedługo pochwalimy się efektem końcowym.

Po obiadzie terapeuci wraz z uczestnikami poznali nowe piosenki, które będą wykonywać do kolejnego przedstawienia. Ale na razie nie możemy zdradzić szczegółów, wszystko w swoim czasie.

Wtorek minął Nam również bardzo miło i przyjemnie. Uczestnicy w ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego, brali udział w zajęciach relaksacyjnych na świeżym powietrzu. Po relaksacji uczestnicy grali w gry edukacyjno – integracyjne.

W środę uczestnicy wybrali się na wycieczkę pieszą do Izby Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku. Jest to placówka o charakterze muzealnym, której podstawowym celem jest odzwierciedlanie duchowej treści środowiska regionalnego i lokalnego poprzez gromadzenie i udostępnianie zbiorów, działalność edukacyjną i kulturotwórczą. Nowoczesny charakter ekspozycji muzealnej przyciąga turystów za pomocą multimedialnego i interaktywnego przekazu, który zwiększa atrakcyjność Izby Pamięci. Pani przewodnik bardzo pięknie i z zaangażowaniem opowiadała uczestnikom historię miasta od czasów średniowiecza do czasów współczesnych. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia, które poszerzyły naszą wiedzę!

W pracowni kulinarnej, w ramach prowadzonych zajęć powstało pyszne ciasto z truskawkami, które uczestnicy zjedli na deser. Palce lizać!

Życzymy miłego, weekendu!

 < WSTECZ