Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Poniedziałek, standardowo rozpoczęliśmy od kręgu społecznościowego, omówiliśmy kwestie organizacyjne i rozmawialiśmy o naszych emocjach i uczuciach. Tego dnia odbyły się zajęcia relaksacyjne z Alicją oraz wybraliśmy się na spacer po naszym pięknym mieście i korzystaliśmy z siłowni w ramach treningu aktywizacji ruchowej. We wtorek miała miejsce ergoterapia na świeżym powietrzu. Pogoda była idealna, w związku z powyższym zabraliśmy się za kończenie prac ogrodowych. Stworzyliśmy także mini ogród ziół, które służyć nam będą w pracowni kulinarnej. Trwały też prace nad naszymi kwiatkami, które potrzebowały pięknej dekoracji.

Ale to nie koniec…, mimo że prace ogrodnicze trwały, odbyły się u nas po raz pierwszy w tym roku zajęcia z jogi. Joga to podróż do wnętrza ciała, to skierowanie naszych myśli i uczuć na to, co wewnętrzne. Joga jest drogą do samopoznania, jest połączeniem ciała z umysłem i umysłu z duszą. Celem jej jest dojście do nieskończonej siedziby duszy i zatrzymanie poruszeń świadomości. Jak pisał Iyengar joga - „jest nauką oswabadzającą umysł z niewoli ciała i prowadzącą go w kierunku duszy. Kiedy umysł wraca do duszy i zanurza się w niej, dusza staje się wolna, osiągając spokój i błogość”. Uczestnikom się podobało. Dziękujemy za zajęcia!

Środek tygodnia przeznaczyliśmy na terapie oraz próby do nowego przedstawienia, ale na razie nic nie powiemy!

W czwartek odwiedziła Nas Pani Ilona z Bolą. Odbyły się kolejne zajęcia z dogoterapii (kynoterapii). Pani Ilona jak zawsze przygotowała ciekawe zajęcia. Pani Ilona opowiadała jak dbać o psa w trakcie upałów i jak możemy go w tym okresie wspierać, by było mu lepiej, lżej. Czekamy na następnego spotkanie!

Dzisiaj jak co piątek miał miejsce trening umiejętności praktycznych. Uczestnicy zadbali o to, by zostawić w naszej placówce porządek.

To ostatnia relacja przed przerwą wakacyjną. Wracamy 22 lipca! Będziemy odpoczywać i ładować nasze baterie na kolejne nowe wyzwania!

Pozdrawiamy serdecznie!

 < WSTECZ