Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Tydzień rozpoczęliśmy od treningu kulinarnego, uczestnicy zjedli śniadanko przy wspólnym stole. Następnie odbyła się społeczność.

Poniedziałek był dniem szczególnym i wyjątkowym. Przywitaliśmy naszego nowego wolontariusza z Tokio - Take!. Dziękujemy Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu za możliwość skorzystania z projektu. To nasz pierwszy zagraniczny wolontariusz, który będzie u nas aż miesiąc!

Uczestnicy bardzo miło przyjęli Take, który na pierwsze spotkanie przybył z koordynatorem projektów - Panią Sylwią Jędra. Aby bliżej się poznać, odbyły się zajęcia integracyjne. Pracownicy i uczestnicy opowiadali wolontariuszowi jak wyglądają nasze zwyczaje w Środowiskowym Domu Samopomocy w Serocku. Take zobaczył nasze pracownie i zapoznał się z naszymi metodami pracy. Następnie przeszliśmy do zapoznania uczestników z językiem japońskim i angielskim. Take nauczył się paru zwrotów grzecznościowych w języku polskim, już potrafi mówić „dzień dobry” !

Tego dnia w ramach pracowni kulinarnej piekliśmy ciasto oraz drylowaliśmy mirabelki, z których powstanie dżem. W ramach treningu aktywizacji ruchowej, spędziliśmy aktywnie czas na naszym boisku.

Dzisiaj, z racji tego, że jutro wypada Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego nasz tydzień dobiega końca, przeprowadziliśmy trening umiejętności praktycznych, żeby w poniedziałek było czysto i schludnie. Każdy, włącznie z Take zaangażował się w sprzątanie. W pracowni kulinarnej, uczestnicy wraz z terapeutą wykonywali placki z jabłkami.

Życzymy udanego weekendu.

 < WSTECZ