Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Witamy serdecznie w piątkowe popołudnie. Standardowo nasz tydzień rozpoczęliśmy od treningu kulinarnego. Następnie odbyła się nasza ulubiona społeczność. Każdy relacjonował swoje doświadczenia, emocje i zajęcia z weekendu. Relacjonował również nasz wolontariusz - Take, który wybrał się do Warszawy, poznać bliżej miasto. Opowiadał nam jak ludzie mimo, że nie znali języka, to starali się pomoc wytłumaczyć drogę. Take spotkał się z ludzką życzliwością, która została w jego pamięci.

Tego dnia odbyła się ergoterapia w ramach poszczególnych pracowni. W ramach integracji i treningu umiejętności spędzania czasu wolnego, staraliśmy się zadbać o nasz obiekt. Take pokazał nam przekąski i smakołyki japońskie, które degustowaliśmy.

Następnego dnia również miała miejsce ergoterapia oraz trening umiejętności spędzania czasu wolnego - uczestnicy grali w gry planszowe. W tygodniu nasz wolontariusz poprowadził dla uczestników pierwsze zajęcia z języka japońskiego. Poznaliśmy alfabet japoński, każdy przedstawiał się a Take pokazywał na flipcharcie jak napisać imię po japońsku. Bardzo fajne zajęcia. Czekamy na następną lekcję.

W tym tygodniu w ramach pracowni kulinarnej uczestnicy wykonywali dżem z mirabelek i moreli oraz pyszny kompocik z naturalnych produktów, Pychotka. W tym tygodniu święto obchodził nasz uczestnik Arek, który z tej okazji poczęstował wszystkich cukierkami? Było głośne 100 lat i życzenia. Wszystkiego Najlepszego Aruś!

Dzisiaj standardowo treningu kulinarny, trening umiejętności praktycznych, trening umiejętności spędzania czasu wolnego oraz dodatkowo prace w ogrodzie sensorycznym.

Życzymy miłego weekendu!

 < WSTECZ