Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Wakacje, wakacje i po wakacjach! Rok szkolny się zaczął, młodzież wróciła do szkoły, a my z początkiem września rozpoczęliśmy bardzo aktywnie tydzień.

Poniedziałek rozpoczęliśmy treningiem kulinarnym oraz kręgiem społecznościowym. Tym razem nasza społeczność trwała bardzo długo, ponieważ wszyscy uczestnicy zadawali Take po jednym pytaniu, z czego powstała grupowa dyskusja. Następnie udaliśmy się do sali multimedialnej, aby obejrzeć prezentacje dotyczącą 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Oglądaliśmy również filmy dokumentalne.

We wtorek odbyła się spotkanie z wolontariuszem Take, który przybliżył nam historię Japonii, Tokio, oraz pozostałych miejsc, które warto zobaczyć. Opowiadał o zwyczajach panujących w jego rodzinnych stronach. Po prezentacji uczestnicy w ramach pracowni wykonywali przepyszne przekąski z ciasta francuskiego. Odbył się również mecz w koszykówkę z Take i uczestnikami. W meczu wzięli udział również terapeuci.

Środa minęła nam w nastroju uroczystym – zabawowym. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego w szkołach my również wracamy do stałych zajęć w pracowniach. Ostatni dzień był u Nas Take, postanowiliśmy go pożegnać w formie zabawy integracyjnej. Uczestnicy wraz z terapeutami przygotowali przekąski dyskotekowe. Odbyły się różne konkursy muzyczne. Na twarzy każdego uczestnika gościły uśmiechy, więc chyba byli zadowoleni! Po obiadku Take opuścił naszą placówkę, były uściski i 100 lat. Pamiętaj o Nas, Take!

W ramach czwartkowej filmoterapii oglądaliśmy film pt.: „Cud z nieba”. Cierpiąca na rzadką chorobę zaburzenia trawienia dziesięcioletnia dziewczynka ulega groźnemu wypadkowi. Niespodziewanie po tym wydarzeniu dochodzi do jej cudownego uzdrowienia. Wspaniały film, godny polecenia! Po obiedzie, Uczestnicy w ramach deseru konsumowali pyszne lody z owocami i bitą śmietaną.

Dzisiaj jak, co piątek, trening umiejętności praktycznych oraz trening umiejętności spędzania czasu wolnego. Nasz tydzień dobiega końca, życzymy wszystkich udanego i spokojnego weekendu.

 < WSTECZ