Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Poniedziałek, jak nasza tradycja nakazuje rozpoczęliśmy od treningu kulinarnego, a następnie kręgu społecznościowego. Odbył się trening umiejętności praktycznych. Przygotowaliśmy pyszne babeczki i deser z bitą śmietaną, bezą i galaretką! Reaktywowaliśmy również tablicę motywacyjną. Nie zabrakło również czasu na trening aktywizacji ruchowej na siłowni.

Wtorek i środę przeznaczyliśmy na zajęcia w pracowniach. Znalazł się również czas na relaksację i muzykoterapię. Zajęcia relaksacyjne na stałe zapisały się w nasz grafik. Dwa razy w tygodniu uczestnicy mają możliwość wyciszenia się. Zajęcia relaksacyjne, powodują świadome redukowanie napięcia mięśniowego, zwiększenie świadomości własnego ciała, odcięcie się od bodźców negatywnych (głównie myśli) uruchamiających reakcję stresową. Muzykoterapia również odgrywa bardzo ważną rolę. To posługiwanie się muzyką i jej elementami celem leczenia różnego rodzaju schorzeń oraz pozytywnego stymulowania osób poddanych tej metodzie. Udowodniono, że odpowiednio dobrane melodie są w stanie regulować fizjologiczne funkcje organizmu i wpływać na psychikę jednostki.

Czwartek = filmoterapia. Tym razem oglądaliśmy film pt.: „Miłość pisana Braillem”. To piękna historia 12-letniej Marie, która jest dobrą uczennicą i utalentowaną wiolonczelistką. Ma pewien sekret - cierpi na nieuleczalną chorobę oczu. I chociaż na razie jeszcze w miarę normalnie funkcjonuje w życiu, to wie że wkrótce będzie zmuszona do życia w całkowitej ciemności. Rodzice zamierzają przenieść ją do szkoły dla niewidomych lecz Marie ma inne plany - zamierza zdać egzamin do prestiżowej szkoły muzycznej. Aby zrealizować ten plan prosi o pomoc nieśmiałego Victora - kolegę z klasy. Krok po kroku Victor stanie się oczami Marie a oboje przekonają się, że uczuć nic i nikt nie może zatrzymać. Godny polecenia film! Po obiedzie odbyła się relaksacja. Tego dnia odbyły się również zajęcia relaksacyjne na specjalistycznym sprzęcie z Alą.

Dzisiaj trening umiejętności praktycznych. Ale to nie wszystko. Postanowiliśmy rozpocząć wirtualną wędrówkę po świecie! Dzisiaj przenieśliśmy się do Grecji. Z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat tego kraju. Przekąski nie zdążyliśmy zrobić, ale nadrobimy to w przyszłym tygodniu, Śledźcie nasze losy, przekąska będzie bardzo smaczna.

Pozdrawiamy!

 < WSTECZ