Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Tydzień rozpoczęliśmy treningiem kulinarnym. Następnie odbyła się społeczność.

W tym tygodniu motywem przewodnim naszych zajęć z zakresu silwoterapii było przywitanie pierwszego dnia jesieni. W związku z tym zorganizowany został plener malarski. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, każda z nich miała za zadanie namalować portret jesieni w Serocku. Uczestnicy super się bawili. Po plenerze mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków.Na koniec śpiewaliśmy piosenki. Super spędzony dzień.

Wtorek i środę przeznaczyliśmy na pracownie. Zakończyliśmy nasz tydzień grecki, wykonywaliśmy w ramach pracowni kulinarnej grecką przekąskę: tiropitakia – pierożki z ciasta francuskiego nadziewane serem feta wraz z sosem tzatziki – na bazie zagęszczonego naturalnie jogurtu, czosnku, ogórka, oliwy, octu. Mega przekąska, prosta i smaczna! W pracowni plastycznej trwały zaawansowane prace nad zmianą naszej gazetki. Za tydzień pokażemy efekt końcowy.

W czwartek w ramach treningu kulturalnego zachowywania się i spędzania czasu w miejscach użyteczności publicznej wybraliśmy się do pobliskiej cukiernio – kawiarni. Uczestnicy popijali pyszną herbatkę oraz smakowali pysznego pączka! Uczestnicy uwielbiają takie wyjścia, daje im to poczucie podniesienia własnej wartości, jak i możliwości skorzystania z miejsca użytku publicznego, co pozytywnie wpływa na podtrzymywanie, jak i kształtowanie posiadanych umiejętności w tym zakresie. Wróciliśmy z uśmiechem na twarzy.

Po obiedzie odbyła się muzykoterapia, terapeuta poprowadził zabawę integracyjną „Jaka to melodia”, grał na gitarze melodię a uczestnicy mieli za zadanie odgadnąć, jaka to piosenka. Zajęcia przysporzyły uczestnikom wiele radości i uśmiechu, a co najważniejsze dały możliwość kreatywnego spędzenia czasu.

Dzisiaj, standardowo trening kulinarny, następnie trening umiejętności praktycznych, w ramach którego doprowadzamy nasz dom do czystości, ładu i harmonii. Następnie w naszej sali multimedialnej, odbyła się prezentacja dotycząca następnego kraju, do którego przenosimy się wirtualnie (Włochy). Z prezentacji uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat tego kraju. Po obiedzie były gofry wykonane w ramach pracowni kulinarnej.

Nasz tydzień dobiega końca, w przyszłym tygodniu wykonamy przekąskę włoską, którą również się podzielimy.

Miłego weekendu!

 < WSTECZ