Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43, tel. kom. 509 673 133

 

Witamy serdecznie po dłuższej przerwie. Mamy Nowy 2020 rok. Z Nowym Rokiem – Nowym Krokiem! Ruszyliśmy na całego!

Ze względu na Święto Trzech Króli nasz tydzień rozpoczęliśmy we wtorek od zebrania społecznościowego. Troszkę się nie wiedzieliśmy, więc mieliśmy co opowiadać i czym się dzielić. Każdy z uczestników opowiadał jak spędził święta i sylwestra. Po omówieniu kwestii organizacyjnych i wymianie wspomnień rozeszliśmy się na zajęcia do poszczególnych pracowni.

Tak jak wspomnieliśmy powyżej z nowym rokiem weszliśmy duuużym krokiem. Terapeuci przenosili pracownię stolarską do nowego pomieszczenia. Udało nam się również zacząć realizować mały plan...ale na razie nie będziemy mówić, pokażemy tylko na zdjęciu…

Środę również przeznaczyliśmy na zajęcia w pracowniach.

W czwartek, zgodnie z ramowym planem tygodniowym miała miejsce filmoterapia. Oglądaliśmy film o kobiecie, która zaprzyjaźniła się z koniem. Wspaniały film, pokazujący jak może stworzyć się wspaniała więź między człowiekiem, a zwierzęciem.

Dzisiaj piątek. Najpierw był trening kulinarny, a następnie zabraliśmy się za trening umiejętności praktycznych. Uczestnicy pięknie zaangażowali się w czynności porządkowe. Tradycja również mówi, że po Święcie Trzech Króli można rozebrać choinkę, więc tak też uczyniliśmy. Po sprzątaniu miał miejsce trening relaksacyjny z elementami muzykoterapii i stymulacji wzrokowo – ruchowej. Uczestnicy zostali wprowadzeni w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Po obiedzie kontynuowaliśmy trening. Nie zabrakło też czasu na trening budżetowy.

Nasz tydzień dobiega końca, życzymy miłego weekendu.

 



< Wstecz