Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43, tel. kom. 509 673 133

 

Tydzień rozpoczęliśmy od Dnia Asertywności. Zajęcia na ten temat poprowadził psycholog. Uczestnicy dowiedzieli się, co to jest ta asertywność i jak ona się przejawia w naszych zachowaniach.

33

Trudno być asertywnym w sytuacjach, które są dla nas niekomfortowe i niezrozumiałe. Bardzo często w nie potrafimy odmawiać, nie potrafimy powiedzieć „nie”, dlatego czasami robimy coś wbrew sobie.

Po części edukacyjnej, przeszliśmy do części praktycznej – podzieleni na grupy, uczestnicy mieli za zadanie wykonać przygotowane ćwiczenia i zadania. Po obiadku miała miejsce relaksacja.

We wtorek w pracowniach odbyły się zajęcia związane z Dniem Udaru Mózgu. Uczestnicy dowiedzieli się wielu informacji na ten temat. Po obiedzie miała miejsce Familiada.

W środę natomiast, w związku z Dniem Bez Śmiecenia – uczestnicy obejrzeli prezentację i odbyła się pogadanka na temat prawidłowego segregowania śmieci oraz tego, jak z różnych tworzyw powstają produkty, które dostają drugie życie – czyli recykling.

 

66

„...Tańcz, kiedy śpiewa księżyc i nie płacz z powodu kłopotów, które jeszcze nie nadeszły...”
Patricia Briggs

Po obiadku odbyły się „18” urodziny Naszej Uczestniczki Agnieszki. Był torcik, gromkie 100 lat, życzenia, słodkości! Jeszcze raz Agniesia, wszystkiego najlepszego!

Dzisiaj czwartek, czyli filmoterapia. Uczestnicy dziś oglądają film pt.: „Między życiem, a śmiercią”. Nastolatka, która straciła miłość życia w tragicznym wypadku, zaczyna wierzyć, że chłopak komunikuje się z nią zza grobu. Smutny film, co prawda, ale pokazuje jak bardzo potrafimy kochać i jak ciężko rozstać się nam z osobami, które są w naszym życiu najważniejsze! Po obiadku będzie miała miejsce biblioterapia.

„…Bo szczęście ludzkie wcale nie zależy od poziomu życiowego, lecz od harmonii serca i poglądu na życie. Jedno i drugie zawsze znajduje się w naszym zasięgu, a więc człowiek zawsze jest szczęśliwy jeżeli tego chce i nikt mu nie jest w stanie przeszkodzić…”

Aleksandr Sołżenicyn.

Jutro piątek, uczestnicy w ramach treningu umiejętności praktycznych będą przeprowadzać porządki w Naszym Domu oraz odbędą się ćwiczenia kształtujące funkcje poznawcze.

W tym tygodniu również odbyły się zajęcia z zakresu ergoterapii. W związku z piękną pogodą - pojawiły się na naszym obiekcie nowe, piękne kwiaty w doniczkach, które zdobią wejścia do naszego Centrum!

  

 < Wstecz