Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Czas zabawy zawitał także w Środowiskowym Domu Samopomocy w Serocku. 4 lutego 2016 r. odbyła się zabawa karnawałowa pt. „I Ty możesz zostać gwiazdą”.

Jak to bywa na balach karnawałowych obowiązywał strój niecodzienny. Już od rana spotkać można było: tygryska, Indianina, lekarza, cyrkowca, Królewnę Śnieżką, czarodzieja, gwiazdy Bollywood, Charliego Chaplina, Kowbojów, Spidermana i wiele innych. Zaproszeni zostali Goście z zaprzyjaźnionych placówek: Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku, Środowiskowego Dom Samopomocy w Łubcu oraz Podopieczni Integracyjnego Centrum Opieki Wychowania Terapii KKWR w Serocku.

Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa taneczna. Czas umilały także konkursy, które przyniosły wiele radości oraz wspólnych wspomnień. Głównym konkursem były wybory Miss i Mistera Balu. Po prezentacji kandydatów jury udało się na narady, które wyłoniły zwycięskie osoby. Nie zabrakło także poczęstunku oraz jak tradycja każe tłustych pączków.

Zabawa karnawałowa była magicznym czasem. Wesoły nastrój udzielił się wszystkim. Podopieczni poprzez zabawę rozwijali umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, śmiałość w kontaktach z rówieśnikami, umocnili wiarę we własne możliwości oraz wzmacniali poczucia własnej wartości. Na pewno za rok powtórzymy to wspaniałe wydarzenie.

 < WSTECZ