ŻŁOBEK "WESOŁY ZAKĄTEK"

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43


 

12 maja obchodziliśmy w naszym żłobku Dzień Pielęgniarki. Do żłobkusiów przyszła Pani Pielęgniarka

 

33
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, miały okazję pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim mogły wzbogacić i utrwalić swoją wiedzę na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy dostosować swój ubiór do panującej pogody, jak właściwie się odżywiać oraz jak przestrzegać zasad higieny i zdrowego stylu życia.

Największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba, z którą przybyła Pani Pielęgniarka, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli środki opatrunkowe, szpatułki do gardła, ciśnieniomierz, strzykawki, biały fartuch. Maluchy mogły to wszystko dotknąć i obejrzeć z bliska.

 

43

Wiele emocji wywołał również towarzysz pielęgniarki Miś. To właśnie na nim Pani Pielęgniarka pokazywała zakładanie opatrunku na skaleczoną rękę, a później dzieci same wykonywały taki opatrunek. Dzieci choremu misiowi wykonywały również zastrzyk.. Ważnym punktem spotkania było uświadomienie naszym podopiecznym, że wizyty u lekarza lub pielęgniarki nie należy się bać.

 

11

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie bawili się przy piosence pt. "Pasta, szczotka, kubek, ciepła woda... "
Wizyta Pani Pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

 

Zapraszamy na fotorelację.

 < Wstecz