ŻŁOBEK "WESOŁY ZAKĄTEK"

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43


Prawidłowe żywienie w początkowym okresie życia dziecka ma decydujący wpływ na zdrowie i jego rozwój. Wymaga ono szczególnego podejścia i współpracy wszystkich osób, mających realny wpływ na jego finalny kształt, tak ekspertów opracowujących zasady żywienia, jak i personelu realizującego je w placówkach opiekuńczo-edukacyjnych oraz rodziców i opiekunów.

Pokarmy, które w ciągu dnia przyjmuje dziecko niezależnie od jego wieku, powinny w pełni zaspakajać nie tylko pod względem jakości ale również ilości wszystkie składniki odżywcze. Posiłki podawane małym dzieciom powinny być urozmaicone i pełnowartościowe. Prawidłowo zbilansowany jadłospis, który opracowuje dietetyk dostarcza odpowiedniej ilości energii, węglowodanów, tłuszczów i białka, a także witamin oraz składników mineralnych, szczególnie żelaza i wapnia. Doceniamy wagę żywienia dzieci i wychodzimy naprzeciw wytycznym specjalistów i dietetyków.

Utrzymywanie kuchni pozwala na samodzielne przygotowanie własnych, wartościowych posiłków, które zostały zaplanowane i ujęte w zbilansowanej diecie.

Duże znaczenie przywiązujemy do własnoręcznego przygotowywania poszczególnych dań, unikając w ten sposób żywności wyprodukowanej przemysłowo, która bogata jest w składniki niezdrowe dla dziecka. Wykonane przez nasze kucharki ciasta, surówki, obiadki i deserki owocowe, dzięki przestrzeganiu procesów technologicznych, odpowiedniej higieny, pozwalają na zachowanie wszystkich wartości odżywczych spożywanych produktów. Dodatkowo posiłki wzbogacane są produktami pełnowartościowymi, o niskim stopniu przetworzenia, ekologicznymi z naszych sadów czy ogrodów lub ze znakiem BIO.

FF48.tmp

Ponadto należy wspomnieć o Naszych bliskich przyjaciołach z SDŚ, którzy również czynnie angażują się w proces dbania o Naszych mały podopiecznych z Żłobka „Wesoły Zakątek”. Zbierają dla nas słodkie jabłka z Naszego sadu oraz przygotowują ogródek pod uprawy w pełni ekologiczne. Za co serdecznie dziękujemy.

623F.tmp

Pracownicy odpowiedzialni za żywienie dzieci wkładają całe serce w to, aby dzieci jadły po pierwsze zdrowo a po drugie smacznie. Niezależnie od spełnienia wymogów narzucanych przez żywieniowców staramy się zaspokajać także indywidualne potrzeby dzieci w wieku niemowlęcym. W przypadku zalecenia diety przez lekarza specjalistę, dziecko może być odżywiane z uwzględnieniem m. in. diety bezglutenowej lub diety bezmlecznej lub diety specjalnej. Mamy nadzieje, że nasze starania o bezpieczne i zdrowe żywienie dzieci będą powodem do zadowolenia Państwa i Naszych małych podopiecznych.

Z poważaniem

Kierownik Żłobka „Wesoły Zakątek”

Małgorzata Śmigiel

 


< Wstecz