Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Poniedziałek rozpoczęliśmy ćwiczeniami ogólnorozwojowymi na siłowni! Następnie odbyła się „Społeczność”. Korzystając z pięknej pogody Uczestnicy z terapeutami wybrali się na wiosenny spacer po pięknym mieście Serock. Dodatkową atrakcją spaceru było pierwsze w tym roku lody!

Wtorek rozpoczęliśmy treningiem kulinarnym, a następnie rozeszliśmy się do pracowni. W pracowni plastycznej wykonywane były ozdoby wielkanocne, które zdobić będą Nasz Środowiskowy Dom Samopomocy. Pojawiły się również tzw. „łapacze snów”, które zabierają złą energię, a dostarczają pozytywną. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć pracę, która odda charakter Wielkanocy. Ale to nie koniec, Uczestnicy zasiali nasionka rzeżuchy oraz nasionka truskawek w specjalnej szklarni. Z niecierpliwością czekamy na rezultat naszej pracy. Nie możemy się doczekać! W pracowni kulinarnej, w związku ze Świętem Czekolady, uczestnicy wykonali przepyszne ciasto czekoladowej z jabłkami, które skonsumowali w ramach deseru. Jak wspominaliśmy wcześniej, Polska na niebiesko, kwiecień miesiącem autyzmu! Postanowiliśmy włączyć to w funkcjonowanie naszej placówki. Każdy wtorek będzie Dniem na NIEBIESKO! Uczestnicy wspierając tą akcję założyli niebieskie koszulki!

Środa również była dniem terapii w pracowniach. Postanowiliśmy zatroszczyć się o roślinki, zmieniliśmy doniczki oraz dosadziliśmy parę ładnych kwiatków. Na zewnątrz budynku, również posadziliśmy kwiatki, które będą zdobić wjazd do Integracyjnego Centrum.

Czwartek był dniem wyjątkowym. Wspominaliśmy o Zbiórce Karmy dla Zwierząt Bezdomnych. Poszło Nam całkiem nieźle, sporo się uzbierało! Ale nie udałoby się bez pomocy innych Domów Środowiskowych, jak i szkoły! W Zbiórkę Karmy zaangażowali się: Środowiskowy Dom Samopomocy w Pułtusku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Makowie Mazowieckim oraz Podstawowa Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Serocku. Serdecznie dziękujemy za włączenie się i zaangażowanie w akcję. Pamiętajcie, że serdeczna dłoń i pomoc wraca ze zdwojoną siłą! Tego dnia zabraliśmy wszystko, co zebraliśmy i udaliśmy się do Schroniska z Chrcynnie! Na miejscu spotkaliśmy się z Uczestnikami ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Pułtuska. Pani Marta bardzo życzliwie nas przyjęła, oprowadziła po schronisku i pozwoliła wyprowadzić pieski na spacer. Stworzyliśmy trzy grupy, do każdej z grup wybrany został piesek. Psy były bardzo szczęśliwe. Dziękujemy za miłe spotkanie.

Uczestnicy, którzy zostali w Integracyjnym Centrum, brali udział w muzykoterapii.

Dzisiaj ostatni dzień naszego tygodnia! Odbył się trening umiejętności praktycznych, uczestnicy, jak zawsze zadbali o porządek w naszym domu. Miały miejsce ćwiczenia ogólnorozwojowe, na siłowni. W dalszym ciągu pracowaliśmy przy tworzeniu ozdób wielkanocnych. Nie zabrakło czasu na zaśpiewanie 100 lat dla naszego jubilata Łukasza, który obchodził 22 urodziny. Łukasz, jeszcze raz wszystkiego najlepszego! W ramach zajęć stolarskich powstał ogródek wertykalny z palet.

Życzymy wszystkim miłego i spokojnego weekendu.

 < WSTECZ