Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

 

Święta, święta i po świętach! Wróciliśmy uśmiechnięci, radośni i... najedzeni! Nasz tydzień rozpoczęliśmy treningiem aktywizacji ruchowej, następnie spędziliśmy dzień na świeżym powietrzu. Spacerek wiosenny  uważamy za zaliczony.

W tym tygodniu miały miejsce zajęcia relaksacyjne z Alicją, która dba o harmonię psychiczną i fizyczną naszych uczestników. Zajęcia dają możliwość odprężenia, przejścia w stan relaksacji i melancholii. To bardzo ważne dla naszego mózgu, by na chwilę zatrzymać tempo codzienności i dać możliwość odpoczynku, nie tylko głowie, ale i całemu ciału.

Nie zabrakło również filmoterapii. Do Naszej kolekcji filmowej zapisze się film pt. „O psie, który wrócił do domu”. Pies o imieniu Bella, wyrusza w długą, pełną przygód drogę, aby odnaleźć swojego właściciela. Film ten pokazuje jak piękna jest przyjaźń w życiu człowieka i ile warte jest przywiązanie oraz życzliwość ludzka. Filmy o takiej tematyce dużo wnoszą w nasze „Ja”, dlatego czynnikiem terapeutycznym jest właśnie odpowiednio dobrana filmoterapia. Polecamy film, godny obejrzenia!

Standardowo odbyły się próby, w ramach zajęć prowadzonych dla uczestników. Ale to nie koniec, terapeuta z uczestnikami jak zawsze coś fajnego wymyślił w pracowni kulinarnej i tym razem zostały wykonane kokosanki – przepyszne ciasteczka na bazie wiórek kokosowych, które uczestnicy skonsumowali w ramach deserku. Palce lizać!

W piątek odbył się trening umiejętności praktycznych. Uczestnicy zadbali o ład i harmonie w naszym domu.

Dzisiejszy dzień był uroczysty. Nasza Pani Dyrektor obchodziła imieniny. Uczestnicy i pracownicy złożyli Pani Dyrektor najserdeczniejsze życzenia. Były kwiatki, życzenia i głośne 100 lat. Jeszcze raz dużo zdrowia, cierpliwości, radości i wszystkiego, co najlepsze!

Nasz tydzień dobiega końca. Życzymy wszystkim słonecznego i spokojnego weekendu.< WSTECZ