Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Poniedziałek rozpoczęliśmy standardowo od społeczności. Rozmawialiśmy na różne tematy, ustaliliśmy plan na nasz tydzień.

Po kręgu społecznościowym miała miejsce pogadanka w związku z obchodzoną w środę, 18 rocznicą zamachu na World Trade Center. Terapeuta krótko opowiedział całą historię zdarzenia, po czym przeszliśmy do oglądania filmu pt.: „World Trade Center”. Wszyscy byli wzruszeni. We wtorek i środę odbywały się zajęcia w pracowniach.

We wtorek po obiedzie miała miejsce relaksacja. Tym razem, trening był inny. Terapeuta czytając tekst treningu relaksacyjnego, starał się przenieść uczestników w świat wyobraźni. Podopieczni mieli zamknąć oczy i przenieść się w swojej wyobraźni na łąkę lub plażę. Uczestnicy poczuli się w pełni zrelaksowani. W środę po obiedzie uczestnicy konsumowali przepyszne naleśniki z czekoladą, które zostały wykonane w ramach pracowni kulinarnej. Korzystając z ładnej pogody, terapeuta i uczestnicy, pomagali na zewnątrz przy pracach renowacyjnych.

W czwartek odbyły się zajęcia z dogoterapii. Pani Ilona opowiadała jak przygotowywać psa do konkursu na wystawie psów oraz jak przebiega taki konkurs. Oglądaliśmy dyplomy, medale oraz rodowód psa. Na koniec Uczestnicy wybrali się z Bolą na spacer po naszym obiekcie.

Po zajęciach odbyła się filmoterapia, w ramach której oglądaliśmy film pt.: „Gwiazd naszych wina”. Cierpiąca na raka tarczycy Hazel za namową rodziców idzie na spotkanie grupy wsparcia. Poznaje tam nastoletniego Gusa, byłego koszykarza z amputowaną nogą. Polecamy!

Dzisiaj, trening umiejętności praktycznych i spacer a po obiedzie trening umiejętności spędzania czasu wolnego. W tym tygodniu miały miejsce treningi aktywizacji ruchowej. Uczestnicy po treningu kulinarnym brali udział w zajęciach na siłowni.

Miłego weekendu!

 < WSTECZ