Integracyjne Centrum Opieki Wychowania Terapii

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43, tel. kom. 509 673 133

mikolaj 27Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że nasza placówka wzięła udział w akcji „Gwiazdor 2014”. Jedynym warunkiem uczestnictwa w akcji było samodzielne napisanie przez dzieci listu do Mikołaja.

Dnia 17 grudnia 2014 roku w budynku Integracyjnego Centrum Opieki, Wychowania, Terapii KKWR w Serocku odbyło się świąteczno-wigilijne spotkanie podopiecznych z placówek wsparcia dziennego: Środowiskowego Ogniska WychowawczegoPonadgminnej Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego.

A wszystko zaczęło się już w listopadzie, kiedy dzieci pisały listy do Św. Mikołaja... Pisząc listy dopytywały się, czy na pewno dotrą one do adresata i chociaż w części zostaną spełnione ich życzenia. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na ten upragniony dzień... Jak wielkie zaskoczenie i niedowierzanie było gdy zobaczyły ułożone prezenty pod choinką. Przed upragnioną chwilą rozdania prezentów odbyła się wspólna uroczysta Kolacja Wigilijna. Przy stołach nakrytych białym lśniącym obrusem, siankiem i zapachem świątecznych potraw złożyliśmy sobie wszyscy życzenia i wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy. W ogromnym napięciu oczekiwaliśmy i wypatrywaliśmy w drzwiach Św. Mikołaja. Jednak w natłoku obowiązków służbowych, Mikołaj nie dotarł i poprosił aby jego pomocnikami zostały panie: dyrektor ICOWT Marzena Litwinek oraz kierownik administracyjny Hanna Walczak. Nastąpiła długo oczekiwana chwila... W ciszy i skupieniu dzieci czekały na wyczytanie swojego imienia i nazwiska. Radości nie było końca gdy każde z dzieci otworzyło pięknie zapakowane prezenty. Ku pełnemu zdziwieniu okazało się, że otrzymały to, o co prosiły w listach. Mimo, że Św. Mikołaj nie przybył na spotkania osobiście, dzieci o nim nie zapomniały. W podziękowaniu za prezenty przygotowały dla Św. Mikołaja wierszyk, który chórem wyrecytowały i odśpiewały piosenkę ,,Pada śnieg”. Wykonały własnoręcznie kartkę świąteczną, bombkę oraz portret Św. Mikołaja.

I tym miłym akcentem weszliśmy w długo oczekiwany czas Bożego Narodzenia.

 < Wstecz