Dzienny Dom Pobytu "Zakątek Seniora"

ul. Wyzwolenia 31, 05 - 140 Serock, tel. 22 782 68 43

Uczestnicy Dziennego Domu Pobytu „Zakątek Seniora w Serocku wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, którego uliczki wywołały u Seniorów wiele wspomnień. Głównym punktem zwiedzania starówki był Zamek Królewski, przepiękny, niesamowity, zapierający wdech w piersiach. Oglądaliśmy sale zamkowe i zgromadzone eksponaty z nieukrywanym zachwytem. Każdy z uczestników otrzymał słuchawki, w których słychać było głos przewodnika opowiadającego o dziejach Zamku. Po zwiedzaniu zamku udaliśmy się na pyszny obiadek. Następnie wybraliśmy się do TEATRU. Kolejny nowy bodziec dla naszych uczestników, którzy nie byli w Teatrze od wielu lat. Uczestnicy byli zachwyceni przedstawieniem!

Wspaniała wycieczka, pełna ekscytacji, zdumienia i radości! Pełni niezapomnianych wrażeń, trochę zmęczeni ale z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domów.

Wiek, i choroby wcale nie muszą być ograniczeniem społecznym. To tylko stereotypy, które jak widać po nas należy obalać! W chorobach otępiennych bardzo częstym objawem jest dezorientacja przestrzenna, zapominanie prawidłowych nawyków behawioralnym w kontekstach adekwatnych do sytuacji. Takie wycieczki pozwalają przełamywać bariery i wzmacniają umiejętności interpersonalne oraz wpłynąć na integrację społeczną.

  


Dzienny Dom Pobytu „ZAKĄTEK SENIORA" w Serocku jest częścią samorządowej sieci wsparcia dla osób, u których wykryto chorobę Alzheimera lub inne zaburzenia otępienne we wczesnej fazie rozwoju choroby. Organem prowadzącym jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

DDP POZIOM

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.


< Wstecz